Naše špicí historie

 

ch. Bea od Dudváhu

 

S velkými bílými špici jsme chovali čivavky a papilonky, ale stále jsme pokukovali po špiclíčcích v tom nejmenším vydání. A tak jsme si na podzim 1996 dovezli ze Slovenska malinkou oranžovou kuličku, naši Benžinku - Bea od Dudváhu. Z Benžinky vyrostla krásná dáma, která měla úžasnou povahu, vznešené vystupování a krásný exteriér, navíc milovala výstavy a velmi ráda se předváděla. Zúčastnili jsme se s ní mnoha výstav převážně s vynikajícími posudky a má na svém kontě velké množství titulů.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z Benžinčina prvního vrhu s ICh.Thelbern Star Gazerem jsme si nechali fenečku Jessicu, která je také velmi pěkná, má milou povahu a ve výstavní kariéře šla ve stopách svých velmi úspěšných rodičů. Také se nám v jednom roce vrátila fenečka Janette, která je maličká, miloučká, ale výstavy nemiluje a také jí nový majitel nenechal včas vytrhnout přetrvávající mléčné špičáky, takže měla v pusince málo místa a zoubky ve spodní čelisti se jí trošku rozházely. S Janetkou na výstavy nejezdíme, bydlí u kamarádky a je to maličká vznešená dáma.

 

ch. Jessica Hvězda Rajhradu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

ch. Dark-Man Modrý Asir

Když už jsme měli 3 holčičky, rozhodli jsme se, že jim také pořídíme nějakého pěkného kluka.Po dlouhém hledání a domlouvání jsme si v roce 2000 přivezli ze Slovenska krásného, v té době už tříletého pomeraniana původem z Dánska, jménem Ch. Dark-Man Modrý Asir. "Dáreček" byl náš miláček, nádherný, naprosto nekonfliktní pejsek, velmi umazlený a kamarád naprosto s každým tvorem. Měl úžasný exteriér s mimořádným osrstěním a svou úžasnou povahu i vzhled předával i svým potomkům.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od Jesičky jsme si nechali fenku - nádherně osrstěnou, výborně stavěnou a povahově úžasnou Nessy, jejímž tatínkem je krásný krémový trpaslíček Ch.SEDRICK od Templářských rytířů.

Nessy Hvězda Rajhradu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další naše holčička je Spirabilis, dcera Janetky a našeho Dárečka. Po Dárečkovi má úžasnou kamarádskou povahu, je i krásná exteriérově a už má i několik výstavních úspěchů.
Od Spirálky máme tři holčičky - Unique Stellu, která je opravdu moc krásná, bohužel však vyrostla trošku více, než měla, proto je zařazena do rázu malý špic. Druhá je Xendy, také moc pěkná s úžasnou umazlenou povahou, ta zůstala trpasličí, stejně jako její dcera Darsie a Nefertiti. A třetí je droboučká Esmee, od které máme krásnou BT holčičku Victorii Magic.  Po Stellince jsme si nechali naši krasavici Zairu, která je s 23.5 cm na spodní hranici malých špiců, od ní jsme si nechali Jolly Jane, která zůstala maličká a byla uchovněna jako trpasličí špic v typu pomeranian.
Z Běloruska jsme si v roce 2015 dovezli milou černou pomeranianku Orsso Jolly Glamur Black a z Ruska nového psíka pomeraniana Amadeo iz Yasnopolyanskogo dvortsa, věříme, že se stanou přínosem pro náš chov.
Benžinka, Nessinka, Dáreček, Jessička, Janetka, Spirálka a teď náhle i Esmínka a Stelinka už přešli duhový most, ale v našich srdcích zůstanou zapsaní stále. 

Zdenka Koláčková

 

pejskové